27 лютого 2019 р.
Місце проведення: ТРЦ "Термінал"
Вул. Київська, 316, м. Бровари, Київська обл.
УКРАЇНСЬКА ЦУКРОВА ГАЛУЗЬ МАЄ НЕРОЗКРИТИЙ ПОТЕНЦІАЛ
Такої думки притримувались учасники ІІІ Міжнародного конгресу для виробників та переробників цукрових буряків «Sugar World 2019», який відбувся 27 лютого за організації Національної асоціації цукровиків України та зібрав близько 400 виробників та переробників цукрових буряків, міжнародних експертів та представників комерційних компаній.
Офіційне відкриття заходу провів голова правління НАЦУ «Укрцукор» Андрій Дикун відзначивши, що попри кризу, галузь розвивається:
«Сьогодні в галузі важка ситуація, проте, були і складніші часи. Не дивлячись на відсутність підтримки з боку держави та несприятливу кон’юнктуру ринку, у нас є такі підприємства, які і збільшили потужності, і перейшли на інші види палива. Ми розвиваємось та показуємо свою значущість, адже за нашими підрахунками, цукрова галузь знаходиться на другому місці в агросекторі по сплаті податків в Україні», - пояснив Дикун.
Україна має достатньо потенціалу, щоб закріпитись на міжнародній арені – таку думку висловили учасники панельної дискусії «Подальший розвиток світового ринку цукру та роль українського виробника на ньому». Відтак, Влад Гічок, трейдер «Alvean» відзначив, що за останні роки Україна налагодила ефективне та конкурентне виробництво, проте ще варто попрацювати над якістю виробленої продукції і асортиментом пакування, адже покупцям потрібен вибір.
«Попри прогнозований світовий дефіцит на ринку в 2019/2020 МР, виробництво цукру в Україні зменшиться до 1,4-1,6 млн т, а посівні площі скоротяться на 11% - до 250 тис. га», - прокоментувала керівник аналітичного відділу Sucden Марина Сідак.
За її словами, високі ціни на зернові можуть привести до більшого, ніж очікується, скорочення посівних площ цукрових буряків в 2019/2020 МР, проте, експортні поставки збережуться на рівні минулого року, оскільки буде спостерігатись зростання перехідних запасів цукру за рахунок накопиченого нереалізованого експортного потенціалу.
І хоча посівні площі скорочуються, урожайність з кожним роком зростає, що свідчить про те, що вітчизняні аграрії працюють над виробництвом якісної сировини.
«Український бурякоцукровий комплекс має гарні перспективи розвитку, адже Україна знана своїми родючими ґрунтами. Окрім того, у вас сприятливий клімат, достатньо вологи, тобто є всі передумови для розвитку», - пояснив головний менеджер по продукції SESVANDERHAVE Стефан Гіліс відкриваючи секцію «Технології вирощування цукрових буряків».
Підтримав його і Олексій Миронов, маркетолог ДП «ТАК» відзначивши, що Україна завжди була цукровою країною, а скорочення посівних площ та виробництва не значить, галузь занепадає.
«Ми вперше підтримуємо цей конгрес в якості партнерів та приємно вражені рівнем організації, адже нам вдалось зреалізувати всі задумані плани», - пояснив Миронов.
Українська цукрова галузь має нерозкритий потенціал
27 лютого в столиці відбувся ІІІ Міжнародний конгрес «Sugar World 2019», який об’єднав близько 450 виробників та переробників цукрових буряків, міжнародних експертів та представників комерційних компаній. Основний фокус події був зосереджений на технологічних аспектах ефективного вирощування цукрових буряків та сучасних тенденціях виробництва якісного цукру.
директор ТОВ «Новооржицький цукровий завод»
Я на цукровому конгресі уже вдруге і хотілось би відзначити, що це надзвичайно гарна подія. Багато дізнаєшся нового, цікавого, чимало важливих питань піднято та зроблено доповідей. Для нас це важлива подія, оскільки ми не стоїмо на місці. Кожен рік покращуємо свої результати, рухаємось в перед, підвищуємо показники, працюємо над тим, щоб зменшити споживання газу, збільшити добову переробку і саме такі події, де збираються спеціалісти та колеги. підказують як це все реалізувати якнайкраще.
директор, Томашпільського цукрового заводу, ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина»
На конгресі я вдруге. Живе спілкування завжди мало переваги в будь-якому досвіді. Це чудовий захід, який дає можливість почути когось. Почути про переваги, досвід інших керівників. Ознайомитись з досвідом провідних фірм, які займаються вирощуванням, обробкою, забезпеченням техніки, технології та іншим спектром робіт по цукровій галузі і взагалі поспілкуватись з колегами. Поділитися досвідом і від когось теж щось хороше почути. Захід мені подобається.
заступник директора по виробництву філії «Глобинський цукровий завод»
Ми на конгресі другий раз, минулого року приїхати завадила погода. Проте, ми високо цінуємо такі події, які дають змогу поспілкуватись з колегами. Цей сезон був для нас досить вдалим, адже нам вдалось зменшити витрати палива і отримати найбільший коефіцієнт виробництва, тому на наступний плануємо розвиватись і з цього ракурсу, було б доречно послухати експертів та колег.
заступник директора по сировині філії «Яреськівський цукровий завод»
Конгрес ми відвідуємо кожного року. Подія подобається, бо цукровики – люди зайняті і спілкуються, в основному, по телефону і електронці, а от така подія дозволяє нам хоч раз в рік побачити один одного в живу. Я ще не встигла зайти, а вже побачила масу своїх колег і людей з інших цукрових заводів. Насправді ми дуже раді, що конгрес проводиться саме в такий час, коли у цукровиків є час для виїзду кудись, спілкування і живого обміну думками, позитивними враженнями та емоціями.
керівник напряму заготівлі цукрової сировини «Астарта Київ»
Сезон видався, з одного боку, цікавим, з іншого - складним, але, в загальному, відпрацювали і я сподіваюсь, що наступний буде кращим. Цього року ми знайшли багато нових клієнтів, було багато знайомств, відкрили нові напрямки руху вперед. Складність, в нас, як в сировинників є одна - ціна цукру. Вона керує ринком, саме тому ми сьогодні тут, щоб ознайомитись з прогнозами, поспілкуватись з експертами та дізнатись які сюрпризи нам підготував ринок.
директор ТОВ «Призма14»
Я на конгресі уже втретє і мені подобається все: формат подачі інформації, те, що всі виробники можуть зустрітись і поспілкуватись між собою, поділитись досвідом. Це вже багато чого значить. Тому, ми тільки "за" такі події і плануємо приїздити щороку.
менеджер з розвитку бізнесу овочевих культур ТОВ «Агрінос Україна»
Ми виступаємо партнерами конгресу вдруге. Минулого року ми брали участь разом з партнерами - компанією "Єврохім". В цьому році ми представляємо як окрема компанія. Зі свого боку бачимо, що присутність людей і зацікавленість до заходу однозначно є. В цьому році представлені і хімічні компанії, і такі, що по добривам і по біодобривам, по техніці. Кожен рік представляється щось нове, нічого на місці не стоїть. Завжди цікаво відвідувати такі заходи, щоб зорієнтуватись де ми знаходимось і чого очікувати в найближчому майбутньому.
представник машинобудівного заводу Могенсен
Ми вперше виступаємо партнерами конгресу і приємно вражені рівнем організації. Наша спеціалізація - просіююча техніка для цукрових заводів. Ми маємо виробництво в м. Гамбург та приїхали в Україну налагодити співпрацю з місцевими виробниками. Ми бачимо беззаперечний інтерес, тому сподіваємось на продуктивну співпрацю.
головний менеджер по продукції Сесвандерхаве
Я приємно вражений даним заходом і рівнем освіченості виробників, і доповідями лекторів. Такі конгреси завжди сприяють обміну досвідом та думками, а особливо такі як Sugar World, де були підняті досить різноманітні теми. Це гарна можливість знайти нових партнерів, нових друзів, тому ми і підтримуємо цей захід.
Î.C.S. „Moldova Zahăr” S.R.L.
Від імені Î.C.S. "Moldova Zahăr" S.R.L., висловлюємо Вам щиру подяку за запрошення на ІІІ Міжнародний конгрес Sugar World 2019. Ми з задоволенням прийняли в ньому участь. Хочеться відзначити високий рівень організації заходу, професійний підхід до справи, дуже насичену і цікаву програму - все було здорово і корисно для нас. Ми отримали багато інформації, якою змогли поділитися в колективі. Вам вдалося зібрати велику аудиторію гостей з усіх куточків України та світу, відданих і вірних своїй справі. Тематика виступів дуже актуальна. Ваша команда продемонструвала великий організаційний професіоналізм. Завдяки злагодженій роботі, форум пройшов на найвищому рівні. Кожен учасник отримав позитивні емоції.
Участь виробників цукрового буряку та цукру у конгресі БЕЗКОШТОВНА.
Вартість участі представників від комерційної компанії складає:
Реєстрація 1 представника — 250 Євро (без ПДВ)
Реєстрація 2-х представників — 450 Євро (без ПДВ)
Реєстрація 3-х представників — 550 Євро (без ПДВ)